Кобзар сортує. Бокси “Зеленого птаха” в КНУ ім. Т. Шевченка

12 квітня у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася IV Науково-практична конференція молодих учених «Зелений бізнес: життя заради майбутнього». І саме тоді в університеті з’явилися нові, багатосекційні, бокси від «Зеленого птаха», призначені для роздільного збору ПЕТ-пляшок, кришечок від них, паперових склянок (не забуваємо, що це як склянка, тільки паперова!), паличок для розмішування цукру і – барабанний дріб – пакетиків для чаю! Звісно, до Швейцарії, де пакетик буквально дезінтегрують на складові частини, нам ще далекувато, однак ми впевнено рухаємося в цьому напрямку, це частина нашої Зеленої української мрії. І тепер один з найвідоміших українських вишів бореться за неї разом з нами.

Чим відрізняються нові бокси? Вони розроблені спеціально для «місць масового споживання», тобто – вони займають менше місця, ніж займали б окремі бокси під кожну фракцію відходів, при цьому один бокс збирає характерні для кожного типу споживання відходи. ПЕТ-пляшки можна розділити за кольором (адже кольоровий і прозорий ПЕТ переробляються відмінним чином), а відходи від ранкової кави з купи перемішаних матеріалів перетворити на переробну вторинну сировину.

Усе менше лишається «сміття», все більше стає «вторинного ресурсу». «Зелений птах» впроваджує практичні рішення з роздільного збору, роблячи його максимально зручним і простим, таким само звичним і швидким, як звичайне викидання традиційного «сміття». Тільки тепер це сміття не буде вальком валятися на полігонах і труїти нам їжу (пам’ятаймо, що мікрочастки всього пластику та ламінату потім опиняються в нас на столі через усі організми, котрі ми їмо). Перетворюй сміття на ресурс, роби його корисним – легким порухом руки, і буде нам усім щастя. 😉

2 thoughts on “Кобзар сортує. Бокси “Зеленого птаха” в КНУ ім. Т. Шевченка

 1. Виктория says:

  Ооочень ВАЖНО популяризировать Ваш проект! Университеты – благодатная почва! Еще можно изменить мышление потребителя-истребителя. Сама не узнала бы о Вас, если бы не нужда – поиск коробок для переезда! А БОКСЫ для раздельного мусора – это совершенно другое отношение к использованным вещам! Хотелось бы о Вашем проекте БОЛЬШЕ слышать, видеть, понимать, что уже не летают стаканчики от кофе-напитков, пакеты И благодаря Вам)))

  • Вікторія Норенко says:

   Дякуємо за таку підтримку 🙂 Розказуйте про нас.
   Будь-ласка повідомляйте, де побачите великі обсяги утворення паперових склянок!
   Ми туди завітаємо 😉 Разом ми створимо набагато краще майбутнє за сучасність 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *