СМІТТЯ КОРИСНЕ by Том Закі

Автор книги Том Закі (Tom Szaki)
Автор книги Том Закі (Tom Szaki)

– Про що йдеться?
– Про Сучасний погляд на сміття та Як придумати спосіб його позбутися

Присвячується Едіт і Мартіну Штайну

Передмова від Діпак Чопра (Deepak Chopra)

Діпак Чопра

Відходи — це природно для всіх живих систем.
Ми всі споживаємо і виділяємо. Врешті-решт, життя всього та всіх має своє завершення.

Ми можемо сварити того, хто смітить чи стріляє недопалками на вулиці, але наскільки краще буде покласти обгортку в урну, якщо після цього вона просто буде переправлена на сміттєзвалище? Хіба це врятує планету? Нам важко змиритися з викиданням невеличких відходів при тому, що кожен американець виробляє більше ніж 4 фунти сміття (1,8 кг – виробляє пересічний українець. Прим. пер.).

В глобальних масштабах, людство стало суспільством одноразового використання, що радо купує та викидає непереробні продукти та упаковку, створену для зручності споживача та регулярного повторення покупок.

Більша частина покупців — і я також один з них — купує одноразові вироби і викидає їх, не надто турбуючись про те, куди це сміття подінеться. Зі звичкою до задоволенням (але здебільшого без усвідомлення) кожен з нас робить внесок до величезної концентрації відходів, що природа не здатна переварити і це додає отрути в атмосферу.

Звиклі до задоволення (і здебільшого без жодної задньої думки), ми всі докидаємо ще до потужного нагромадження відходів, котрі природа нездатна перетравити, і котрі отруюють атмосферу.

Наша сліпота відносно кількості продукованого та накопичуваного нами сміття є духовною зрадою. Синдром марнотратства тінню нависає над нами і нагноюється у колективну неповагу до нашого дому – нашої планети.

Том Закі — піонер переробки сміття та еко-капіталіст. Маючи 31 рік (на момент першого видання, пер.), він керує компанією, яка працює в 24 країнах, збирає та переробляє відходи, які, в іншому випадку, накопичувалися б на полігонах або горіли в пічах. В цій книзі Том освітлює, як відшукати «золото в купі сміття», і, що більш важливо, пояснює, як створене людством сміття може бути використане вдруге, перероблене, та знову інтегроване в наші комерційні системи. За допомогою своєї компанії «Террасайкл» та цієї книжки, Том енергійно береться за вирішення здавалося б нездоланної глобальної проблеми, до якої прикладає руку кожен індивідуум. Завдяки цій книжці, я тепер не можу й надалі купувати та викидати несвідомо. І, як я вже давно кажу, великі зміни починаються саме з обізнаності .

Рецепт Тома – це не відмова від споживання: . Він також любить купувати і володіти, і він в курсі щодо короткого життєвого циклу більшості товарів. Том висуває ідею, що ми могли б «виспожити проблему наскрізь», використавши ті ж економічні сили, що стимулюють споживацтво, але на благо.

Том розглядає глобальну картину сміття під новим кутом, таким чином він може допомогти нам подолати конфлікт між індивідуальним та спільним, коли ми сліпо і, здавалося б, не маючи альтернатив, розкидаємося сміттям, забруднюючи нашу планету, наш дім і саме наше тіло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *