Про проект

«Зелений птах» – це перший в Україні справжній еко-капіталістичний проект.

Наша мета – зробити екологію плоттю і кров’ю економіки, поставити її в один ряд з усіма традиційними бізнесами, як то промисловість, IT, сільське господарство. Ми вважаємо, що в епоху новітніх технологій взагалі не може бути такого поняття, як «сміття», адже реально існує тільки «вторинний ресурс».

Щоб не смітити, людині потрібно трохи звички і трохи умов. Ми намагаємося створити умови, будуючи діяльність по таких напрямках:

Перш за все ми створюємо зелений товар. Наш товар лежить на трьох китах зеленої економіки: користуйся ще раз, відновлюй, переробляй.

Повторно скористатися можна нашими коробками, що були в ужитку. Вони чисті, цілі та міцні, їх можна використати або як дешевий варіант тари для переїзду, або просто для зберігання речей. Використані коробки дають змогу не потребувати нових, а отже дерева будуть врятовані. Більше того, повторне використання коробок подовжує термін служіння картону, його не викинуть одразу на макулатуру, а отже ми матимемо енергію та ресурси, що зазвичай витрачаються на переробку. Скільки це рятує кисню, ви можете побачити тут.

Одноразові товари з довговічних матеріалів можна замінити такими ж, але вже з легопереробних речовин. Вони так і називаються – товари заміщення. Іграшки, посуд і навіть меблі можна виробляти з картону. Вийде не дорожче за нові пластмасові вироби, однак безпечніше і для користувача, і для довкілля.

Ми відновлюємо ресурс за допомогою органічного добрива «Хробачий джаз», розлитого у чисті використані ПЕТ-пляшки. Саме добриво утилізує послід української худоби за допомогою каліфорнійських земляних хробачків, а ми в свою чергу рятуємо довговічний пластик від марного розпаду на звалищі. Таким чином він не тільки послужить нам довше, але й не зашкодить, потрапивши потім у їжу у вигляді мікрочасток.

Переробка напряму залежить від роздільного збору та подальшої логістики сміття. Ми розробили бокси з яскравими наклейками для різних видів відходів: макулатури, ПЕТ-пляшки, батарейок, паперових склянок і, звісно ж, органіки.

Всі ці штуки можна подивитися і замовити в нашій крамниці.

Так ми плавно підходимо до сервісних послуг «Зеленого птаха»

Ми розробляємо індивідуальні та типові рішення з організації роздільного збору та утилізації сміття для організацій та багатоквартирних житлових будинків з організованим власником (ОСББ або ЖБК). Серед наших партнерів: офіс телеканалу «1+1», офіс Ради Європи в Україні, студія міжнародної компанії з розробки відеоігор Wargaming, автори славнозвісних “World of Tanks” та інших хітів; вільний простір «Фройд Хаус», видавництво «Наш формат» та інші. Крім того, ми допомагаємо перемогти сміття територіальним громадам нашої країни.

Ми розглядаємо проблему як із точки зору техніки, так і з точки зору інформації та культури, адже наша задача не просто розставити контейнери для роздільного збору, а створити зелену економіку. В основі цього лежать людські звички, людське ставлення до сміття та екології. «Озеленити» всі ці речі допомагає одночасний технічний та інформаційний підхід. Ми показуємо, що сортувати – просто, результат від цього – колосальний, а якщо все це загорнути в яскраву обгортку – то ще й весело! 😉 Креатив рятує від байдужості.

Звертайтеся до нас, і ми разом переможемо сміття –
тепер уже по-справжньому! =)

Команда “Зеленого птаха”

v_norenko_avaВікторія НОРЕНКО – засновниця та керівниця

Що магістр з фінансового менеджменту робить на звалищі? Правильно! – Шукає скарби. 🙂 За законами жанру, їх найбільше саме там, де ніхто не дивиться. 5 років тому мені пощастило тісніше познайомитися зі сміттям, а точніше, керувати групою підприємств зі збору та переробки вторинної сировини в рамках керуючої компанії. Саме там я «захворіла» цією темою і зрозуміла, що сміття абсолютно реально може бути бізнесом, недарма просунуті європейські країни не просто вирішили проблему відходів, а й перетворили їх на джерело стабільного прибутку.

Моєю першою спробою самостійної роботи в екологічному полі став еко-проект «Україна без сміття», створений у співавторстві з Євгенією Аратовською. Активна творча робота дала країні такі ініціативи, як «Кришка – Project», «Тут живе дерево», «Я сортую». Проект здобув підтримку в людей, і тепер успішно розвиватиметься далі під керівництвом Євгенії.

Проект «Зелений птах» створено перш за все задля впровадження в повсякденне життя українця принципів свідомого споживання – бажання і вміння обирати такі товари, які можна якомога повніше переробити, а отже – не шкодити собі та довкіллю.

Максим ХОЛЯВІН – креативник

ich_round_smallНе всі ідеї однаково корисні. Не всяка інформація стає в результаті дією. Найвища мета “Зеленого птаху” – змінити мислення людей, зробити екологію звичною, побутовою справою. А значить, треба зробити екологію цікавою, не просто трендом, а мегатрендом. =) Досягнути цього можна за допомогою правильної подачі. Моя задача – знаходити такі форми інформації, котрі дали б зрозуміти, що сортування – це круто, купувати міцні речі – модно, а ліпити цукерки зі сміття – вищий пілотаж, а не “смердюча справа”. Сортуйте, і ваше волосся стане м’яким та шовковистим, адже в ньому тоді не буде пластику. 😉

Олексій ДВОРКОВИЙ – технічний консультант

Екологічний бізнес міцно зав’язаний на питанні технології. Це стосується як переробки, так і нюансів виробництва, від яких прямо залежить і міцність виробів, і те, на що вони перетворяться після вжитку. Маючи чималий досвід інженерного проектування, я допомагаю “Зеленому птаху” не схибити під час розробки технічних рішень у роботі з відходами і товарами заміщення.